Delikatna koszulka z bawełny organicznej

55 PLN
Kod Produktu: K008/001

- +
Delikatna, mięciutka koszulka z długimi rękawkami z bawełny organicznej.

Organic Content Standard (OCS) oznacza kontrolowaną uprawę bawełny ekologicznej, a co za tym idzie wykorzystywanie wyłącznie nawozów naturalnych oraz efektywne wykorzystywanie wody. Uprawa bawełny ekologicznej ma, więc pozytywny wpływ na ludzi i środowisko. Organiczna bawełna pozyskiwana jest z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. W ekologicznych uprawach bawełny wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, podlegające biodegradacji.
Włókna ekologicznej bawełny są znacznie silniejsze, bo nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Wybierając bawełnę organiczną, wspieramy ekologicznych rolników, sprawiamy, że ekologiczne praktyki stają się bardziej popularne i możemy mieć nadzieję, iż będą wdrażane w miejsce konwencjonalnych. Pola uprawy bawełny zdobywają certyfikat organicznych dopiero po trzech następujących latach używania gleby całkowicie wolnej od pestycydów i chemii.

Organiczna bawełna jest milsza, bardziej miękka, ponieważ włókna pozostają w nienaruszonej postaci, nie są niszczone przez chemikalia. Stanowi mniejsze ryzyko wywołania alergii, gdyż nie zawiera chemikaliów i lepiej oddycha, co oznacza, że taka bawełna znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii i skórki egzemalnej u Twojego malucha.

Materiał: 100% bawełna
Gramatura: 200 g/m²

BASEWEAR.PL © 2019. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.